
Het engagement van Eucerin voor duurzamere verpakking
No navigation available
No navigation available
Vervuiling door plastic is een van de grootste milieuproblemen van deze tijd. Daarom zorgt Eucerin voor een actieve ondersteuning van de kringloopeconomie.
Toch is vervuiling niet het enige probleem: het is ook een feit dat voor de productie van plastic beperkte fossiele grondstoffen nodig zijn.
Om die redenen ontwikkelen we bij Eucerin onze verpakkingen zodanig dat we de CO2-voetafdruk verkleinen.
We volgen de 4 R's van recycling: Reduce (verminderen), Reuse (hergebruiken), Recycle (recyclen), Replace (vervangen).
Om de ecologische voetafdruk van onze verpakkingen te verkleinen en de kringloopeconomie te bevorderen, streven we ernaar nieuw plastic van fossiele oorsprong te vervangen door gerecycled materiaal. Omdat voor de recycling van plastic minder energie nodig is dan voor de productie van nieuw materiaal, dragen we eveneens bij aan de vermindering van de uitstoot van broeikasgas (BKG). In 2021 hebben we onze eerste belangrijke mijlpaal bereikt door wereldwijd onze doorzichtige flessen gezichtsreiniger op de markt te brengen, gemaakt met tot 98% gerecycled plastic (met uitzondering van de dop en het etiket). Sindsdien hebben we het gebruik van gerecycled plastic in onze verpakkingen voor al onze productlijnen uitgebreid. Onze doorzichtige flessen Lichaamsreiniger zijn voortaan gemaakt met tot 99% gerecycled plastic*. Om de kringloopeconomie actief te ondersteunen, blijven we de recyclebaarheid van onze verpakkingen voortdurend verbeteren.
*Flessen van 200 ml en 400 ml, dop en etiket uitgezonderd
Op onze weg naar Net Zero 2045 spannen we ons continu in om het hoogste niveau van producteffectiviteit te combineren met een verminderde impact op het milieu. Dit werk omvat een continue verbetering van onze geproduceerde verpakkingen om duurzame oplossingen te vinden die geschikt zijn voor de formule van elk product. Door de principes van de kringloopeconomie te volgen, streven we ernaar de uitstoot van broeikasgas (BKG) aanzienlijk te verminderen.
Gedetailleerdere informatie en de huidige staat van onze doelstellingen vind je hier : E5 – Resource Use and Circular Economy - Beiersdorf Annual Report 2024


